Facebook
Napisz do nas

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

WYSZUKAJ PRODUKT

Infolinia

baner doradca 011

DOBIERZ OLEJ

katalog_oleju

Poradnik LIQUI MOLY pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego silnika!

 

POBIERZ KATALOG

katalog

Pro-Line Kuhler Reiniger. W okresie letnim widok samochodu stojącego na poboczu w kłębach pary nikogo nie dziwi. Wysoka temperatura i wzmożony ruch stawia bardzo wysokie wymagania układowi chłodzenia.

chlodnica_czyszczenie

Niestety wielu właścicieli bagatelizuje ten problem i doprowadza do przegrzania.

Najgorsze jest jednak to że zagotowanie płynu chłodniczego bardzo często skutkuje poważnymi usterkami. W wielu przypadkach dochodzi do wypalenia uszczelki pod głowicą, przegrzania pierścieni tłokowych a nawet, na skutek zerwania filmu olejowego - do całkowitego zatarcia silnika. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest systematyczne narastanie zanieczyszczeń wewnątrz chłodnicy i innych elementów układu chłodzenia. W związku z tym niezmiernie istotne jest okresowe płukanie układu chłodzenia.

chlodnica_czyszczenie1

Pro-Line Kuhler Reiniger

Oczyszczacz układu chłodzenia. Płukanie układu zapewnia optymalną temperaturę pracy silnika i prawidłowe funkcjonowanie układu ogrzewania. Środek uwalnia od nalotu rdzy, kamienia kotłowego i innych zanieczyszczeń wszystkie elementy układu chłodzenia.

Zastosowanie:

Oczyszczacz należy wlać przed wymianą i pozwolić pracować silnikowi z włączonym ogrzewaniem od 10 do 30 minut. Następnie zlać cały płyn chłodniczy z układu i zalać nowy. Jeden litr oczyszczacza wystarcza na 50 l płynu chłodniczego. Stosować każdorazowo przy okresowej wymianie płynu jak i po każdej awarii związanej z przeniknięciem oleju, paliwa lub spalin do układu chłodzenia.

chlodnica_czyszczenie_prod

Informacja techniczna - Czyszczenie układu chłodzenia. (190KB)