Facebook
Napisz do nas

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

WYSZUKAJ PRODUKT

Infolinia

baner doradca 011

DOBIERZ OLEJ

katalog_oleju

Poradnik LIQUI MOLY pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego silnika!

 

POBIERZ KATALOG

katalog

Sonda

Liqui Moly wprowadziło do sprzedaży nowy typ sondy do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF / FAP, która jest wyposażona w pięć wymiennych końcówek (dysz). Sposób ich montażu na sondzie pozwala na przeprowadzenie czyszczenia nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Co więcej, dysza jest ruchoma, a to zwiększa jej możliwości. Mniejsza średnica pozwala na łatwy dostęp do filtra cząstek stałych.

Sonda wraz z końcówkami wykorzystywana jest w cenionej przez użytkowników metodzie czyszczenia filtrów cząstek stałych z wykorzystaniem pistoletu do czyszczenia (7946) oraz płynów Pro-Line DPF Oczyszczacz (5169) i Pro-Line DPF Płyn do płukania (5171).

Pro Line DPF Oczyszczacz 5169

 

Metoda czyszczenia polega na wykręceniu czujnika temperatury w filtrze cząstek stałych, następnie w otwór po czujniku należy wsunąć sondę czyszczącą (7945) wraz z jedną z dopasowanych dysz. Sondę należy podłączyć do pistoletu do czyszczenia (7946). Tak przygotowany zestaw jest gotowy do pracy.

Pistolet do czyszczenia DPF 7946

 

Czyszczenia należy przeprowadzić z wykorzystaniem płynu do czyszczenia (5169). Płyn ten należy nanosić na powierzchnię filtra cząstek stałych, a następnie, należy zastosować płyn do płukania (5171).

Pro Line DPF Płyn do płukania 5171

 

Na koniec należy zamontować czujnik temperatury we właściwym miejscu i wykonać jazdę próbną. Jeżeli jest to konieczne, należy uruchomić proces regeneracji filtra DPF.

 

Sonda do czyszczenia DPF 7945