Facebook
Napisz do nas

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

WYSZUKAJ PRODUKT

Infolinia

baner doradca 011

DOBIERZ OLEJ

katalog_oleju

Poradnik LIQUI MOLY pomoże Ci wybrać właściwy olej dla Twojego silnika!

 

POBIERZ KATALOG

katalog

ADD Mariusz Wisła silverstone1

 ADD Mariusz Wisła silverstone1200x4451

 

Jonas Folger ścigający się w barwach zespołu Intact GP, wspieranego przez LIQUI MOLY, w klasie Moto2 zajął w wyścigu na legendarnym torze Silverstone piąte miejsce. Jego zespołowy kolega Sandro Cortese po starcie z końca stawki zdołał przebić się na 12. pozycję, po raz kolejny w tym sezonie udowadniając świetne tempo wyścigowe.

Weekend na torze Silverstone odbył się pod znakiem prawdziwie brytyjskiej pogody - typowej dla końca okresu wakacyjnego. Po deszczowych sobotnich kwalifikacjach, nawierzchnia toru następnego dnia wciąż była wilgotna, co czyniło właściwy dobór opon niełatwym wyzwaniem. Z tego względu zespół Intact GP podczas rozgrzewki skupił się tylko na tym, aby sprawdzić ich działanie.

 

ADD Mariusz Wisła silverstone1 ADD Mariusz Wisła silverstone2
ADD Mariusz Wisła silverstone3 ADD Mariusz Wisła silverstone4

 

Jonas Folger popisał się świetnym startem i już po pierwszym zakręcie przewodził stawce. Niestety, problemy z przyczepnością nie pozwoliły mu na utrzymanie tempa, a prowadzenie w wyścigu objął Sam Lowes. Choć 23-letni zawodnik robił, co mógł, aby utrzymać swój motocykl w ryzach, tym razem musiał obejść się smakiem szampana. Mimo to, jedenaście punktów przyznanych mu za piąte miejsce w wyścigu może okazać się bardzo cenne pod koniec sezonu.

Jeszcze mniej szczęścia miał Sandro Cortese – w motocyklu 26-letniego zawodnika doszło do usterki elektroniki tuż przed rozpoczęciem wyścigu. Zamiast pojechać okrążenie formujące, Cortese udał się do boksu i pojawił się podczas procedury startu w ostatnim momencie. Mimo to, musiał rozpocząć wyścig z ostatniego pola startowego. Dzięki dobremu tempu i równym czasom okrążenia Sandro minął linię mety na dwunastym miejscu, dopisując do swojego konta cztery punkty.

 

LIQUI MOLY wspiera na świecie kierowców biorących udział w seriach TCR International, TCR Germany, TCR Asia oraz niemieckiej Formule 4. Są to Davit Kajaia, Filipe de Souza, Andy Yan, Tim Zimmermann, Daniel Conrad, Luca Engstler, Benjamin Marzatis oraz tegoroczny 19-sto letni debiutant na torze Salzburgring Florian Janits.

Firma  LIQUI MOLY zaangażowana jest również w Moto 2 wspierając Sandro Cortese i Jonas Folgera. Marka LIQUI MOLY kojarzona jest w Polsce głównie z olejami silnikowymi i dodatkami używanymi w motoryzacji. Jednak wskutek ciągłego poszerzania oferty w spektrum zainteresowania LIQUI MOLY są wszelkie pojazdy uczestniczące w ruchu drogowym - samochody, motocykle, rowery.

Od ponad dekady produkty LIQUI MOLY dostępne są w Polsce. Warto wspomnieć, że  w lutym br. po raz szósty z rzędu LIQUI MOLY zostało wybrane przez czytelników Auto Zeitung marką Nr 1 wśród producentów olejów silnikowych!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.liqui-moly.pl,gdzie między innymi  skorzystać można z poradnika, który pomaga dobrać produkty naszej firmy do konkretnego modelu pojazdu.

 

Czy wiesz, że…

 
30422
Koncentrat do czyszczenia układów chłodzenia. Zanieczyszczenia w układzie chłodzenia blokują wymianę ciepła, a także zawory termostatyczne. Gdy temperatura silnika jest zbyt wysoka, silnik pracuje nieekonomicznie i nadmiernie się zużywa. Usuwa osady zawierające olej i osad wapienny, i zapewnia, że silnik pracuje niezawodnie i przy optymalnej temperaturze. Nie zawiera agresywnych kwasów lub zasad.
 
Zastosowanie: Do wszystkich rodzajów układu chłodzenia.

 stopka lm