LIQUI MOLY Newsletter 02/2015
 
 

Przygotowaliśmy jeszcze więcej nowości          

Rozmawiamy z Piotrem Kasprzakiem, prezesem LIQUI MOLY Polska Sp. z o.o.

 

LIQUI MOLY kojarzy się z olejami silnikowymi do pojazdów samochodowych. Oczywiście stąd już bardzo blisko do motocykli, do których oferujecie coraz więc produktów.

Od kilku lat obserwujemy w Polsce wzrost rejestracji motocykli i skuterów. A te, jak każdy pojazd spalinowy, wymagają środków eksploatacyjnych, przede wszystkim smarnych. Oczywiście mamy je w naszej ofercie, a ją samą sukcesywnie poszerzamy. W naszym przypadku jest to łatwiejsze, bo możemy sięgać do produktów z katalogu firmy-matki, które nie zawsze sprzedawane są na danym rynku.
Na nadchodzący sezon przygotowaliśmy jeszcze więcej nowości, głównie z palety środków do konserwacji i pielęgnacji motocykli, a także samych kombinezonów i kasków. Bodźcem do tej decyzji była ubiegłoroczna nowelizacja Ustawy o kierujących, która poszerzyła uprawniania posiadaczom, od co najmniej 3 lat, prawa jazdy kategorii B. Zakładamy, że niesamowita dynamiki sprzedaży i rejestracji motocykli do 125 cm3 przełoży się na wzrost zainteresowania naszymi produktami.
Pełną gamę zaprezentujemy na Poznań Motor Show, na które, serdecznie zapraszamy w dniach 10-12 kwietnia. Będziemy w pawilonie nr 8, stoisko 3.

Poszerzenie oferty o produkty do motocykli to nie wszystko. Firma inwestuje także w sporty motorowe, co cieszy, także na poziomie lokalnym.

Jak każdym producent olejów silnikowych inwestujemy w ich rozwój, a najlepszym do tego poligonem doświadczalnym są wyścigi i rajdy. Jeśli nasze produkty poradzą sobie w tak ekstremalnych warunkach, to normalne warunki eksploatacyjne będą dziecinną zabawą. W tym roku na poziomie globalnym uczestniczymy w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, czyli WTCC. Będą też zawody motocyklowe w Moto2 i Moto3.
Wracając do naszego rynku, to od tego sezonu podjęliśmy oficjalną współpracę z motocyklistą Wojtkiem Zawidzkim. Znamy się od wielu lat, do tej pory mogliśmy go wspierać jedynie nieformalnie. Jednocześnie obserwowaliśmy jego rozwój jako zawodnika, a także rosnące zainteresowanie ze strony kibiców. Cieszę się bardzo, że udało nam się podpisać kontrakt, w tym sezonie Wojtek powalczy o Mistrzostwo Polski w Supermoto. Trzymamy kciuki!

Wojciech Zawidzki to nie tylko zawodnik jeżdżący na motocyklu. Z zawodu jest fizjoterapeutą, co postawiliście wykorzystać na swój sposób.

Tak, to bardzo ciekawe połączenie tych dwóch, z pozoru odległych, tematów. Podczas dotychczasowej współpracy z Wojtkiem widzieliśmy ile czasu poświęca na przygotowania kondycyjne do zawodów. Bez tego trudno, nie tylko osiągnąć dobre wyniki, ale nawet dojechać do mety. Prowadzi to też do kontuzji.
Postanowiliśmy więc połączyć oba doświadczenia Wojtka opracowując zbiór ćwiczeń, które powinna uwzględnić każda osoba uprawiająca dynamiczne dyscypliny sportu. Poszliśmy z tym krok dalej, przystosowując formułę przekazu do współczesnych standardów, a więc filmów, które udostępniliśmy w sieci, m.in. na kanale youtube. Mam nadzieję, że obejrzy je z korzyścią dla siebie jak najwięcej osób. Ja już ćwiczę.

No właśnie, mówimy o jednośladach i sporcie, skądinąd wiemy, że aktywny tryb życia jest pana hobby.

Staram się spędzać aktywnie jak najwięcej czasu, głównie podczas biegania i pływania. Jeżdżę też na motocyklu, ale moją większą pasją jest jednoślad napędzany siłą własnych mięśni. Kto wie, czy wkrótce nie zastąpi on mojego środka transportu do i z pracy. Po ostatnich wydarzeniach w Warszawie są coraz większe korki, w których bezczynnie spędzam czas. Zamiast tego, na ile pozwoli pogoda, będę wolał omijać wszystko na rowerze.

To jeszcze jedno, niedyskretne pytanie. Używa pan produktów LIQUI MOLY?

Podchwytliwe pytanie (śmiech)!. Jeżdżę służbowym samochodem, który – jak wszystkie inne w naszej firmie – zalany jest olejem LIQUI MOLY. Podobnie jest z pozostałymi środkami eksploatacyjnymi, ale taka odpowiedź jest oczywista. Tak samo, jak to, że rekomenduję je wszystkim moim znajomym. Ale motocykl jest już moją prywatną własnością i także w nim stosuję nasze produkty. Po kilku sezonach nie mam powodu do narzekań, przez co mogę zaświadczyć o ich przydatności.
Skoro poruszyliśmy już temat mojej pasji do jazdy na rowerze, pozwolę sobie wspomnieć o jeszcze jednej nowości w ofercie LIQUI MOLY. Od tego sezonu wprowadzamy całą gamę produktów do tych jednośladów. Z nich oczywiście również będę korzystać.

O! Pozwolimy sobie na jesieni powrócić do tematu rowerów. Sprawdzimy, co szef firmy powie o doświadczeniach z produktami, które oferuje. Dziękujemy za rozmowę.

 
     
 

Spis treści

Gama rowerowa
Promocja 5+1
Prosty sposób na DPF
LIQUI MOLY wspiera edukację przyszłych mechaników
Bądź jak Bruce Lee!
Fotoreportaż z konferencji prasowej
Nowa osoba w zespole LIQUI MOLY
LIQUI MOLY najlepszą marką olejową w Niemczech!
 
  Nowy Przedstawiciel LIQUI MOLY Gama rowerowa

LIQUI MOLY poszerza ofertę o produkty do samodzielnego serwisowania rowerów

więcej...

 
Promocja 5+1

Każdy, kto zakupi 5-litrowe opakowanie jednego z wybranych olejów, otrzyma gratis litrową butelkę tego samego oleju.

więcej...

  LIQUI MOLY na pierwsze zalanie w motocyklach Beta  
  Litrowe opakowania oleju LIQUI MOLY - gratis Prosty sposób na DPF

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie Prawo ochrony środowiska, który zakłada ograniczenie wjazdu do centrów miast pojazdów niespełniających norm emisji spalin


więcej...

 
LIQUI MOLY wspiera edukację przyszłych mechaników

Zaawansowana technicznie budowa współczesnych samochodów wymaga od mechaników stałego poszerzania wiedzy specjalistycznej. W parze z nią idzie obsługa coraz to bardziej złożonych urządzeń warsztatowych.

więcej...

  Tajemniczy Klient wraca na trasę  

  Zakończenie promocji Kilometry Przyjemności z Jazdy Szybkość na torze zaczyna się od potu na siłowni

Przy przyspieszaniu, hamowaniu, w skokach i zakrętach potrzebujemy siły, aby utrzymać się na motocyklu. Powinna to być siła dynamiczna całego ciała, eksplozywna, taka, którą możemy wykorzystać podczas jazdy.

więcej...

 
Fotoreportaż z konferencji prasowej

17 lutego br., na konferencji prasowej, odbyła się oficjalna prezentacja produktów oznaczonych etykietą LIQUI MOLY Motorbike. Są to oleje silnikowe, dodatki do paliwa i płynów eksploatacyjnych, a także kosmetyki przeznaczone do jednośladów: motocykli (w tym także klasycznych), skuterów, quadów, a nawet gokartów.

więcej...

  Nowa gama produktów dla jednośladów  
  LIQUI MOLY uczestnikiem tegorocznej VM Manii Nowa osoba w zespole LIQUI MOLY

W związku z dynamicznym rozwojem projektu umów inwestycyjnych oraz w celu polepszenia jakości obsługi do naszego zespołu dołączyła Katarzyna Bielecka.

więcej...

 
LIQUI MOLY najlepszą marką olejową w Niemczech!

więcej...

  Liqui Moly na YouTube  

newsletter@liqui-moly.pl   www.liquimoly.pl
LIQUI MOLY POLSKA Sp. z o.o. | ul. Janka Muzykanta 60 | 02-188 Warszawa
tel.: +48 22 331-03-08 | fax: +48 22 331-03-09