LIQUI MOLY Newsletter 04/2015
 
 

Szanowni Państwo,

Współczesne konstrukcje samochodów wymagają od mechaników specjalistycznej wiedzy i umiejętności. W parze z teorią idzie praktyka, w której coraz trudniej poradzić sobie bez odpowiednich narzędzi i rozwiązań. Takim aktualnym przykładem jest wymiana oleju w przekładni automatycznej. Do tej pory trudno było wymienić go w całości, teraz stało się to możliwe dzięki nowemu urządzeniu do dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów LIQUI MOLY Gear Tronic.

Jednak nie przy wszystkich czynnościach w serwisowaniu pojazdu trzeba stosować tak skomplikowane wyposażenie. W wielu przypadkach wystarczy użycie produktów LIQUI MOLY z serii Pro-Line, opracowanych z myślą o profesjonalistach. Charakteryzują się one silniejszym składem, co przekłada się na szybsze działanie, np. podczas odkręcania zapieczonych śrub bądź czyszczenia elementów układu napędowego. Wśród nich są również pozycje przeznaczone do filtrów DPF oraz chłodnic.

Drugą ważną cechą produktów Pro-Line jest specjalna konstrukcja opakowania, które ułatwia korzystanie z jego zawartości w każdej pozycji, nawet po odwróceniu do góry dnem.

Produkty z serii Pro-Line są doskonale znane pracownikom warsztatów i serwisów samochodowych. Prowadząc liczne szkolenia mam okazję wysłuchać opinii mechaników na temat tej linii. Wśród nich przeważają dwie - łatwość użycia i szybkość działania.

Osoby nieznające jeszcze serii Pro-Line zapraszam na nasz kanał na platformie YouTube. W filmach z cyklu „Akademii LIQUI MOLY” zaprezentowaliśmy przykłady ich zastosowania oraz działania. Oczywiście zapraszam również do kontaktu z nami, z chęcią udzielimy wyczerpujących pytań i zademonstrujemy ich działanie w praktyce.

Rafał Kobza
Starszy specjalista ds. technicznych i szkoleń w firmie LIQUI MOLY Polska

 
     
 

Spis treści

Nowość! Środek do ochrony zaworów w silnikach zasilanych LPG
Oleje do przekładni automatycznych (ATF), dodatki do ATF
Zakończenie sezonu rowerowego
Nowoczesny silnik, a zużycie oleju
LIQUI MOLY wspiera szkolenie bezpiecznej jazdy
Gear Tronic - nowe urządzenie w ofercie LIQUI MOLY
Dobór oleju w pięciu krokach
Zimowa apteczka
LIQUI MOLY Cycling Team
 
  Nowość! Środek do ochrony zaworów w silnikach zasilanych LPG

Relacja ceny paliwa LPG do benzyny skłania coraz większą liczbę kierowców do modyfikacji silników w swoich samochodach.

więcej...

 
Oleje do przekładni automatycznych (ATF), dodatki do ATF


Na polskich drogach przybywa samochodów wyposażonych w utomatyczną skrzynię biegów...

więcej...

   
 

Zakończenie sezonu rowerowego

Zbliża się koniec sezonu rowerowego. To dobry czas na przypomnienie o produktach związanych z pielęgnacją i konserwacją rowerów. Inaczej, zaniedbany jednoślad nie pozwoli wiosną na pełne czerpanie radości z jazdy.


więcej...

 
Nowoczesny silnik, a zużycie oleju

W nieustannym pościgu za czystszymi spalinami i mniejszym zużyciem paliwa producenci samochodów robią krok do tyłu: nowoczesne konstrukcje znów zaczęły odczuwalnie spalać olej. Czy oznacza to, że kierowcy są skazani na częste zaglądanie pod maskę i jego dolewanie?

więcej...

   

  LIQUI MOLY wspiera szkolenie bezpiecznej jazdy

Motoryzacja jest dziś jednym z filarów globalnej gospodarki, której funkcjonowania nie sposób wyobrazić sobie bez milionów pojazdów codziennie poruszających się po drogach.

więcej...

 
Gear Tronic - nowe urządzenie w ofercie LIQUI MOLY

Po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów wyposażonych w automatyczne przekładnie biegów. W ich obsłudze w warsztacie pomoże nowe urządzenie Gear Tronic wprowadzone właśnie do oferty LIQUI MOLY.

więcej...

   
  Dobór oleju w pięciu krokach

Utrata właściwości przez przepracowany olej może doprowadzić do poważnej awarii jednostki napędowej. Najprostszym rozwiązaniem jest regularna wymiana oleju, jednak często brakuje informacji na jaki?

więcej...

 
Zimowa apteczka

Późna jesień ma swoją kolej rzeczy - cofamy wskazówki zegarków o godzinę, temperatura w nocy spada poniżej zera, częściej pada deszcz, więc zapobiegliwi kupują witaminy i lekarstwa na przeziębienie.

więcej...

   
  LIQUI MOLY Cycling Team

Amatorzy jazdy na rowerze mają coraz więcej okazji do spróbowania swoich sił w różnych wyścigach, rajdach i maratonach. A nic tak nie dopinguje do startu, jak stworzenie własnej drużyny.

więcej...

 

newsletter@liqui-moly.pl   www.liquimoly.pl
LIQUI MOLY POLSKA Sp. z o.o. | ul. Janka Muzykanta 60 | 02-188 Warszawa
tel.: +48 22 331-03-08 | fax: +48 22 331-03-09