LIQUI MOLY Newsletter 02/2017
Baner główny
Akcja Produkt miesiąca

Przypominamy o naszym projekcie produkt miesiąca. Ten miesiąc upływa pod znakiem czyszczenia kolektorów dolotowych a bohaterami są: zmywacz do czyszczenia przepustnic i kolektorów dolotowych nr art. 5111 i środek do usuwania nagaru z kolektora ssącego w Dieslu nr art. 5168.

Okresowy przegląd to idealny moment, aby przeprowadzić czyszczenie kolektora dolotowego. Ewentualne zaniedbania tej czynności są bardzo kosztowne.

Silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim.
We współczesnym silniku benzynowym wyposażonym w bezpośredni układ wtryskowy istnieje duże ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń na zaworach dolotowych. Dzieje się tak ponieważ wtryskiwacze umieszczone są w komorze spalania i nie są oczyszczane na bieżąco benzyną podczas pracy. Skutkiem zanieczyszczeń na zaworach może być nierównomierna praca silnika, brak mocy, „wypadanie zapłonu”, czy wreszcie trudności z uruchomieniem silnika. Ignorowanie pierwszych objawów może doprowadzić do wypalenia zaworów. Aby wyeliminować tego typu niesprawności należy regularnie, najlepiej podczas każdego serwisu olejowego czyścić układ dolotowy za pomocą Pro Line Oczyszczacza do przepustnic art. nr 5111.

Silniki wysokoprężne
Kolektory dolotowe silników Diesla również są narażone na zanieczyszczenia. Podobnie jak w przypadku silników benzynowych jest to związane z obecnością zaworu EGR i odpowietrzenia skrzyni korbowej. Nagar gromadzący się w układzie dolotowym może doprowadzić do poważnej usterki głowicy. Najlepszą metodą zapobiegania poważnym awariom jest regularne czyszczenie kolektora dolotowego płynem Pro-Line Oczyszczacz kolektora dolotowego nr art. 5168. Płyn należy stosować przed każdą wymianą oleju.
www.liqui-moly.pl
LIQUI MOLY POLSKA Sp. z o.o.
ul. Janka Muzykanta 60 | 02-188 Warszawa
tel.: +48 22 331-03-08 | fax: +48 22 331-03-09

Owiedź nas na facebooku