LIQUI MOLY Newsletter 05/2015

Szanowni Państwo,

Dobiega końca kolejny rok naszej współracy, z wieloma z Państwa znamy się już 11 lat! Niezmiernie się cieszę, że te ostatnie dwanaście miesięcy to był bardzo udany czas dla marki LIQUI MOLY w Polsce.

Mijający rok zakończymy ponad 30 proc. wzrostem naszej sprzedaży, co jest wynikiem znacznie przekraczającym nasze oczekiwania i plany! Co ważne, rozwijamy się wielokierunkowo - coraz więcej samochodów poruszających się po polskich drogach "jeździ" na oleju LIQUI MOLY, kierowcy korzystający z dodatków coraz częściej wybierają te nasze, chemia warsztatowa Pro-Line systematycznie zdobywa uznanie wśród profesjonalistów w warsztatach. Dodatkowo, po nasze produkty szerzej sięgnęli miłośnicy dwóch kółek - zarówno motocykliści, jak i rowerzyści.

Oczywiście, w centrum naszego zainteresowania zawsze jest niezależny warsztat samochodowy. Wszystkie nasze koncepcje produktowe i sprzedażowe podporządkowujemy temu, aby wspierać serwisy działające na tzw. rynku aftermarketowym.

Ta strategia koncentracji na warsztacie zawiera w sobie takie elementy jak:

  • wybitna jakość produktów, przyczyniająca się do skuteczności działania i oszczędności czasu usługi serwisowej;
  • edukacja, realizowana nie tylko wśród mechaników, ale również w ramach współpracy z uczelniami technicznymi, technikami i szkołami zawodowymi;
  • marketing wspierający warsztaty, tj. ekspozycja, rentowność na sprzedaży, promocja i reklama.

Naszym kolejnym wyzwaniem, które chcemy realizować w najbliższych latach jest wzmocnienie świadomości marki LIQUI MOLY wśród kierowców. Zadanie to będzie wymagać od nas nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale również nowych umiejętności w komunikacji marketingowej. Wierzę, że i ten cel z powodzeniem zrealizujemy, co także przyczyni się do wzmocnienia pozycji niezależnych warsztatów stawiających na LIQUI MOLY.

Korzystając z tego ostatniego w tym roku newslettera, pragnę złożyć Państwu najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy Rok.

Z poważaniem,
Piotr Kasprzak


Prezes Zarządu LIQUI MOLY Polska Sp. z o.o.

Spis treści

Poprawiamy lepkość oleju w niskich temperaturach otoczenia
Z klimatyzacją przez cały rok!
Efektywne przywracanie sprawność silnika diesla
Wymiana płynu w chłodnicy
Motocykl między sezonami
Poprawiamy lepkość oleju w niskich temperaturach otoczenia

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy olej silnikowy wymieniano dwa razy w roku. Są jednak sytuacje, gdy warto spytać kierowcę na czym aktualnie jeździ.

więcej...

Z klimatyzacją przez cały rok


W ciepłe i upalne dni klimatyzacja w samochodzie pracuje pod największym obciążeniem. Ale gdy się tylko ochłodzi za oknem, wielu kierowców popełnia błąd poprzez całkowite jej wyłączenie.

więcej...

Efektywne przywracanie sprawność silnika diesla

Po zrównaniu cen oleju napędowego z benzyną, właściciele samochodów z silnikami diesla mogą jeszcze liczyć na oszczędności wynikające z mniejszego zużycia paliwa. Wielu z nich się to jednak nie udaje i to w dużej mierze przez własne, drobne zaniedbania.


więcej...

Wymiana płynu w chłodnicy w warsztacie

Koniec roku to okres, w którym można zaobserwować wzmożoną sprzedaż detaliczną płynów do układów chłodzenia. Czy z jego wymianą poradzi sobie przeciętny kierowca?

więcej...

Późna jesień nieuchronnie zapowiada koniec sezonu motocyklowego. Jednak zanim wstawimy go do garażu warto wykonać kilka czynności konserwująco-pielęgnacyjnych.

Pierwszym krokiem jest zatankowanie do pełna zbiornika paliwa.

więcej...

newsletter@liqui-moly.pl www.liquimoly.pl
LIQUI MOLY POLSKA Sp. z o.o. | ul. Janka Muzykanta 60 | 02-188 Warszawa
tel.: +48 22 331-03-08 | fax: +48 22 331-03-09